СУМИГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0542 76 73 04

Контакт-центр0542 76 73 04

01.08.2017 / 09:26

Як сплатити за газ

Якщо вам необхідно оплатити послуги з газопостачання, тут ви знайдете всю необхідну інформацію про те, як це зробити

Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється на умовах Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого  Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. №2500 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за №1386/2783 (надалі – Типовий договір постачання природного газу) та у відповідності до вимог  Правил постачання природного газу, що затверджені Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2496 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1382/27827 (надалі – Правила).

 Як визначено пунктом 5 Розділу І Правил та пунктом 4.3 Розділу ІV Типового договору постачання природного газу, періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання побутовим споживачем є календарний місяць.

Розрахунки за послуги з газопостачання можуть проводитися на підставі даних про об'єм газу, визначених споживачем та Оператором ГРМ за підсумками місяця або за плановою величиною середньомісячного споживання в опалювальний та міжопалювальний періоди. Порядок розрахунків та планові величини середньомісячного споживання визначаються в заяві-приєднанні.

 Споживач зобов'язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п'яти календарних днів (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ в один із таких способів: через особистий кабінет на сайті Оператора ГРМ; за телефоном; шляхом зазначення показань у сплаченому рахунку (квитанції абонентської книжки) Оператора ГРМ; на електронну адресу.

 У разі неотримання до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об'єм споживання природного газу по споживачу за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об'єму споживання на відповідний період. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть показання лічильника газу, формування об'єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань.

 Порядок обліку природного газу для побутових споживачів (населення) визначений у главі 4 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем,  затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2494 «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем», та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1379/27824.

 ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ», отримавши інформацію про об’єми (обсяги) спожитого побутовим споживачем природного газу за відповідний календарний місять, проводить  розрахунок його вартості.

Заплатити за газ можна готівкою або шляхом списання грошових коштів з рахунку Вашої банківської карти.

Оплата здійснюється:

  • через Особистий кабінет споживача на сайті 104.ua. Для цього лише треба пройти реєстрацію.
  • у будь-якому відділенні "Укрпошти";
  • у філії будь-якої банківської установи;
  • через термінали самообслуговування;
  • за допомогою платіжних он-лайн - сервісів iPay.uaPortmone.com, Приват 24.

При оплаті за газ просимо бути уважними при заповненні власного особового рахунку та адреси, за якою Ви мешкаєте.

Якщо Ви сплачуєте за газ не за квитанцією, то важливо проконтролювати, щоб у чеку касир банку обов`язково зазначив показання лічильника, тобто кількість кубів за якою здійснюється оплата.

Корінці квитанцій, розрахункові книжки потрібно обов'язково зберігати, оскільки при виникненні будь-яких проблем з розрахунками, можна буде довести, що послуги з газопостачання були оплачені.