СУМИГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0542 76 73 04

Контакт-центр0542 76 73 04

17.02.2021 / 12:53

Чому клієнти ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» отримують дві платіжки за газ?

Розділення платіжки за газ на дві — це один з етапів реформування газової системи України. У грудні 2019 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг змінила порядок оплати послуг з доставки газу і з 1 січня 2020 року вартість розподілу газу оплачується окремо від газу як товару.

Це розділення відбулося в рамках процедури анбандлінгу, тобто відокремлення операторів газорозподільних мереж (АТ «Сумигаз») від постачальників газу (ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ»).

Розділення квитанцій зовсім не означає здорожчання, адже раніше за доставку газу споживачі також платили, ця сума була закладена в платіжці за газ. Послугу з транспортування газу здійснює оператор ГРМ, тобто облгаз. Плата за розподіл — це плата за обслуговування мереж та доставку. Споживач сплачує за те, що йому цілодобово доступна така послуга, газ знаходиться під потрібним тиском, працює аварійна служба, а критична інфраструктура обслуговується.

ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» продає газ як товар та дбає про те, щоб усі його клієнти були безперервно забезпечені газом. З 1 серпня 2020 року держава перестала визначати постачальника газу зі спеціальними обов’язками та регулювати ціну на блакитне паливо. На зміну державному регулюванню прийшов відкритий ринок газу, за виключенням постанови Уряду про встановлення граничної ціни у лютому та березні поточного року. Наразі ціна на газ прив’язана до імпортного паритету і на неї впливає сезонність: газ дешевшає весною, а дорожчає восени – перед початком опалювального сезону, коли попит на нього зростає.

Стати клієнтом Змінити тариф